• قالب وبلاگ
 • کولر گازی بانه
 • تور کیش
 • خرید کولر گازی

 • تبادل لینک هوشمند

  برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان دانستنی های وب و آدرس donestani.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:جزایر نخل تور دبی

جزایر نخل دبی ، سه جزیره مصنوعی، جزیره نخل جمیرا، جزیره دیرا، و جزیره نخل جبل علی، در سواحل دبی، امارات متحده ی عربی هستند که در تور دبی از آن دیدن خواهید کرد. از نوامبر ۲۰۱۴، تنها جزیره نخل جمیرا تکمیل شد. این جزیره شکل درخت نخل را داشته، قسمت بالایی آن هلالی مانند است.

جزایر نخل دبی

جزایر نخل دبی

بعد از تکمیل، جزیره نخل جبل علی به شکلی مشابه با شکل جزیره نخل جمیرا درست شد. هر جزیره میزبان تعداد زیادی مجتمع های مسکونی، مراکز تفریحی و سرگرمی بوده و میزان کلی ۵۲۰ کیلومتر سواحل غیر عمومی به شهر دبی اضافه خواهد نمود.

جزایر نخل تور دبی

جزایر نخل تور دبی

ایجاد جزایر نخل در ژوئن ۲۰۰۱ شروع شد. مدت کوتاهی پس از آن، جزایر نخل اعلام گردیده و کار بازسازی آن شروع شد. این جزیره قرار بود، بزرگ باشد، اما مدتی بعد کوچک شد. یک جزیره طراحی شده و پروژه ساختش آغاز گردید، اما این پروژه بعدها بازسازی شده و به جزایر نخل تغییر نام داده شد.

جزایر نخل در تور دبی

جزایر نخل در تور دبی

 

جزیره نخل جبل علی

جزیره نخل جبل علی مجمع الجزایری مصنوعی جزایر نخل تور دبی در دبی، امارات متحده عربی است، که ساختش در اکتبر ۲۰۰۲ شروع شده، در اصل طراحی گردید تا اواسط سال ۲۰۰۸ تکمیل شود و از آن زمان، در صف انتظار ساخت نگه داشته شده است.

این پروژه، که ۵۰ درصد بزرگتر از جزیره نخل جمیرا است، شامل شش اسکله، یک پارک آبی، دهکده ی دریایی، خانه هایی ساخته شده روی میله هایی بالاتر از آب، و شامل تفرجگاهی صاف که به شکل برگ های نخل دور این جزیره را تشکیل داده و از شعری عربی توسط شیخ محمد بن رشید المکتوم بیرون آورده شده است.جزایر نخل دبی

جزایر جبل علی

جزایر جبل علی

موج شکن در دسامبر ۲۰۰۶ تکمیل شد و کار زیر ساخت، در آوریل ۲۰۰۷ آغاز گردید. بیشتر کار ساخت تا زمانی که کار زیر ساخت تمام نشده، شروع نخواهد شد. به دنبال بحران مالی سال ۲۰۰۸، کار پروژه معلق مانده و سازندگان، نخیل، تائید کردند که هیچ کاری در آینده ی نزدیک در این پروژه ساخت انجام نخواهد شد.

یکی از اولین ساختمانهایی در جزیره نخل جبل علی، شناخته شده است. گروه نخیل چندین معمار را برای طراحی یک ساختمان با مساحت ۳۰۰۰۰۰ متر مربع دعوت کرد. طرح برنده ساختمانی توسط شرکت رویال هسکونینگ بود، که روی چندین پروژه دیگر دبی کار می کرد.جزایر نخل دبی

جزیره نخل جبل علی

جزیره نخل جبل علی

در اولین نشانه های رکود بازار املاک دبی، قیمت های املاک فروخته شده ی جزیره جبل علی جزایر نخل تور دبی طبق گزارش در دو ماهه مانده تا نوامبر ۲۰۰۸، کاهش ۴۰ درصدی داشت، و این کاهش قیمت ها مربوط به بحران مالی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ بود. شرکت نخیل در مارس ۲۰۱۱ به سرمایه گذاران املاک، بازپرداخت بودجه را پیشنهاد داد.جزیره نخل جبل علی زمانی که کامل شد، انتظار می رفت که جایگاه مسکن بیش از ۲۵۰۰۰۰ نفر باشد.

جزیره نخل جبل علی تور دبی

جزیره نخل جبل علی تور دبی

در برنامه اصلی، تا سال ۲۰۲۱، اولین مرحله ساخت چهار پارک در هلال احمر افتتاح گردید. این پارک های طراحی شده، که تماما با هم «دنیای کشف شده» نامیده خواهند شد، توسط شرکت سرگرمی بوش احداث و راه اندازی خواهند شد.

پارک ها شامل دنیای دریایی، جانوران و گیاهان آبزی، باغهای بوش و خلیج کوچک کشف شده می باشند. دنیای کشف شده در راس هلال واقع شده، هلالی که به شکل یک نهنگ قاتل (یاد آور شامو) خواهد بود.جزایر نخل دبی

برای دریافت قیمت تور دبی می توانید در گوگل آرشین پرواز را جستجو کنید.

 منبع : arshinparvaz.com
:: موضوعات مرتبط: گردشگری، ،
:: برچسب‌ها: دبی, جزایر نخل, جزیره نخل دبی, جزیره نخل جبل علی تور دبی, جزیره نخل جبل علی, جزایر جبل علی, ,
نویسنده : iman
ماجراهای سفر به آفریقای جنوبی

پس از گردهم داخل شدن همه همسفران و باز بینی مدارک , جهت انجام کارها پرواز ( اخذ کارت پرواز و تحویل توشه ) در سوی تالار ترانزیت جنبش میکنیم تا در راستای ژوهانسبورگ راهی شویم . بعد از در دست گرفتن پاسپورت و روادید و اخذ توشه به همراه بقیه همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان خوا هیم رفت . در هتل هم , بعد از اخذ دکمه اتاق‌ها از راهنما و استراحتی کوتاه , در لابی گردهم می آییم تا به سفارش راهنما از ساعت ها باقی مانده او‌لین روز سفرمان به‌این شهر لذت ببریم
 .
روز جاری بعد از صرف ناشتایی به خواسته کمپانی در اولی گشتِ سفرمان از هتل بیرون می شویم . در گشت روز جاری خصوصی به تیم گلدریف سیتی زده تا علاوه بر کمپانی در برنامه‌ای آموزنده که مارا با تاریخچه کاوش و اکتشاف طلا و جواهرات در‌این ناحیه آشنا میکند , هنگامی را هم به به کارگیری از تجهیزات تفریحی آن اختصاص دهیم تا خاطره‌ای بشاش از ژوهانسبورگ در ذهن ما نقش ببندد . در ادامه‌ی گشت امروزمان با مهمترین جاذبه‌های شهر ژوهانسبورگ و پرِتوریا که در 70 کیلومتری ژوهانسبورگ واقع شده‌است , آشنا می‌شویم و خصوصی نیز به مسجد ترک‌های مقیم آفریقای جنوبی ( مسجد نظامیه ) , کاخ سر کردگی جمهوری و عرصه چِرچ می زنیم . باقی روز را در اختیار خوا هیم داشت تا به هتل محل اقامتمان بازگردیم یا این که ساعت‌ها بیشتری را در ژوهانسبورگ سپری کنیم .
روز جاری بعد از صرف ناشتایی و تحویل اتاق‌ها ژوهانسبورگ را به جهت محل اقامتمان در ریزورت تفریحی سان سیتی ( 160کیلومتر ) ترک مینماییم البته پیش از وصال به سان سیتی و دربین رویکرد , در سوی دهکده لِسِدی جنبش خوا هیم کرد و بعد از گشتی کوتاه درین دهکده خوشگل و شناخت با آداب و رسوم و فرهنگ وتمدن ساکنان اول آفریقا به مسیر خویش در سمت سان سیتی ادامه میدهیم .

درباره‌ی آفریقای جنوبی : آفریقای جنوبی خیر فقط بخش بزرگی از جنوب آفریقا را مشتمل بر میگردد , بلکه تحت عنوان کشوری غیروابسته که درختان وحشی و معاش امروزی شهری و تنوع زبانی و فرهنگی را در کنار نیز جا داده است , مدام مورد دقت گردشگران بوده است . این حیطه به واسطه‌ی وسعت‌اش , تنوع آب و هوایی عجیبی نیز داراست و آب و هوای صحرایی کم آب , آب و هوای مطبوع نصفه استوایی و هوای کوهستانی را می شود در نقاط متعدد آن روءیت کرد . در حالتی که شیدا درختان و غافلگیری‌های آن می باشید , تور آفریقا با جذابیت‌های بکرش پیش روی شماست .
جاذبه‌های توریسم : کیپ‌تاون و ژوهانسبورگ , دو منطقه‌ی با اهمیت در آفریقای جنوبی میباشند که می توانید نیز برای خرید و دیدن شهر و نیز برای طبیعت‌گردی به آن ها رمز بزنید : آکواریوم دو اقیانوس در کیپ‌تاون و سان‌سیتی در ژوهانسبورگ که مملو از سرویس ها تفریحی و ساحلی است , دو قطب کلیدی توریسم آفریقای جتوبی محسوب میشوند . اما این صرفا دو نمونه‌ی کوچک از شگفتی‌ها رنگین کمان آفریقا‌ست . یادتان باشد که از دهکده‌های باستانی نیز نباید غافل گردید .
تجربه‌ی هیجان‌انگیز : لمس حیات وحش از نزدیک , یکی‌از هیجان‌انگیزترین تفریح‌هایی است که تنها و صرفا می شود در آفریقای جنوبی و با وجود بوستان ملی کروگر تجربه‌اش کرد . شما می توانید درین بوستان 130 جور از پستانداران , 468 دسته پرنده و 114 مثال از خزندگان را از نزدیک لمس فرمائید .
تور آفریقای جنوبی از شهر بزرگ ژوهانسبورگ آغاز میگردد ; جایی که موزه آپارتاید را در دل خویش جا داده است و نشانه‌‌های نلسون ماندلا را در همه‌جای شهر به چهره بازدیدکنندگان میکشد . در ژوهانسبورگ به سراغ گلدریف بروید تا حسابی هجرت برایتان ماندگار شود . در پایین درخت جوالدوز در شهرستان پروتریا پاره ای وقار بگیرید و مهیا رفتن به سان سیتی و بوستان جنگلی پیلانسبرگ گردید . مسلماً فارغ از دیدن حیات وحش کدر کننده آفریقا , این هجرت ناتمام خواهد بود .

به طور جدا مهاجرت به سومین مجموعه کشور ها بزرگ و بزرگ جهان یعنی آفریقا قادر است برای هر شخصی با هر گونه از ذوق و دیدگاهی جالب باشد و سفری یگانه و به یاد ماندنی را برای آنها آماده و آماده کند و اما بد نیست بدانید که مجموعه کشور ها آفریقا پس از مجموعه کشورها قدیمی و دوچندان جذاب آسیا و مجموعه کشور ها ایالات متحده توانسته تحت عنوان سو‌مین مجموعه کشور ها بزرگ و وسیع به صورت کلی دنیا شناخته شود و همینطور نا گفته نماند که‌این مجموعه کشور ها بی غایت خوشگل و تعجب آور توانسته مساحتی بالغ بر ۳۰٬۲۲۱٬۵۳۲ کیلو متر مربع از مرحله کره زمین را به خویش اختصاص دهد و از این رو هم نزدیک به ۲۰٫۳ درصد از کل بی آبی های کره زمین را به دست آورد و درضمن هم با دقت بدین مساحت به حیث می‌رسد وجود یک میلیارد نفر و یا این که چه بسا بیشتر درین مجموعه کشور ها به طور کامل ارگانیک و نرمال است و همینطور احتمال دارد جذاب باشد بدانید که‌این مجموعه کشورها پهناور و بزرگ توانسته 61 مملکت را در خویش جای دهد و به یک منزل امن و زیاد راحت برای یک هفتم از جمعیت کل عالم تبدیل شود , تمامی این ها و خیلی از مورد ها دیگر نشان میدهد که اشخاص عشق و علاقه مند به هجرت و گشت و گذار با تعیین تور آفریقا میتوانند یکی‌از به یاد ماندنی ترین و یاد انگیزترین سفرهای ارتفاع قدمت خویش را تجربه نمایند . تا دلتان بخواهد در آفریقا و کشورهای متعدد آن می‌توانید هتل ها و اقامتگاه های بی سابقه و باورنکردنی بی شماری را ملاحظه کنید که اقامت در هریک از آنها قادر است به یکی‌از شایسته ترین و ماندگار ترین یاد های اشخاص در مسافرت با تور آفریقا تبدیل شود .

نویسنده : iman
سوغاتی خاطره انگیزی از کشور گرجستان

15 سوغاتی خاطره انگیز گرجستان : بیشتر کشورها و شهرها را میتوان از سوغاتی هایی که دارند شناخت. سوغات یک نوع هدیه از شهر و کشوری دیگری برای خود و یا اطرافیان است. سوغات هر کشور ممکن است جذاب و جالب باشد اما در کشور گرجستان که هرینه دادن بسیار مرسوم بوده و درواقع عملی پسندیده میباشد بسیار متفاوت بوده و مهم است. سوغاتی های این کشور از همه چیز داخل خود دارد، از خوراکی های خوشمزه و عجیب تا پوشاک و صنایع دستی مثل بشقاب های رنگی، مجسمه ها و ... . توریست ها و گردشگران تور گرجستان میدانند که یکی از بهترین کارهایی که میتوان در سفر خود با تور گرجستان در این کشور انجام دهند، بازدید از بازار محلی و صنایع دستی گرجستان است. 15 سوغاتی خاطره انگیز گرجستان را برای شما گلچین کردیم تا سوغاتی ها و یادگاری های خوبی برای خود و اطرافیانتان از گرجستان ببرید.

چورچخلا سوغات کشور گرجستان

یکی از بهترین سوغاتی های گرجستان که طرفداران بسیاری هم دارد، آبنبات چورچخلا است. این آبنبات به خاطر طعم و شکل عجیبی که دارد میتواند بهترین سوغاتی از کشور گرجستان باشد. چورچخلا ‏شکلی شبیه به یک شمع کشیده داشته و انواع طعم را را برای هم سلیقه و ذائقه ای دارد مثل گردویی، فندوقی، آجیلی، کشمشی و ...  . این میوه ها را اول از یک نخ رد کرده و سپس در آب انگور بسیار غلیظ شده و یا آب هر میوه دلخواه خوابانده تا شبیه سوسیس شود. بعد از مدت کوتاهی خشک شده و آماده خوردن هستند.

کانتسی سوغات کشور گرجستان

شاید شما هم ظروف عجیب و غریب در میهمانی های گرجی ها را دیده باشید که به شکل شاخ بز هستند. بله این ظروف واقعی بوده و واقعا از شاخ گاو نر، قوچ ها و یا شاخ بز ساخته شده اند. به این ظروف مخصوص نوشیدنی کانتسی میگویند که روی یک طرف آنها حکاکی شده و یک طرف دیگر آن طلاکوب و نقره است. البته این کانتسی ها دیگر جنبه تزئینی داشته و تبدیل به یکی از سوغاتی های گرجستان شده است.

خنجر گرجی سوغات کشور گرجستان

در هرجایی از گرجستان که باشید این خنجرهای دولبه و تیز را خواهید دید! این خنجرها دست ساز بوده و در همه بازارها و حتی دست فروش ها این کشور دیده میشود. این خنجرهای گرجی به خاطر داشتن غلاف های حکامی شده و تزئین شده مورد توجه بسیاری از توریست ها و گردشگران گرجستان شده و باعث شده تا از این خنجر نیز به عنوان سوغاتی از کشور گرجستان یاد شود.

کلاه های پشمی پاپاخی سوغات کشور گرجستان

هرکس بخواهد گرجی ها را بخ خاطر بیاورد همراه با کلا های پشمی و نمدی به یاد می آورد. کلا های معروف پشمی و نمدی که پاپاخی نام دارند، جزو لباس های محلی مردم گرجستان به حساب آمده و گاهی اوقات میبینید که در عروس و داماد در مراسم عروسی شان نیز از این کلاه ها بر سردارند. بعضی از مردم گرجی رسم دارند تا عروس و داماد در مراسم خود لباس ها محلی و کلاه های پشمی پاپاخی بر تن کرده رقص محلی گرجی را اجرا کنند. این کلاه نیز یکی از پانزده سوغاتی خاطره انگیز گرجستان بوده که طرفداران بسیاری هم دارد. کلاه پاپاخی یک کلاه مردانه بده که از سر فرد در برابر اشعه های خطرناک خورشید محافظت کرده و بسیار گرم است.

پنیر گرجی از سوغات کشور گرجستان

اگر تاریخ گرجستان را مطالعه کرده باشید میدانید که این درست کردن این پنیرها از سال ها قبل در گرجستان رایج بوده و تاکنون که در بیشتر مغازه ها و سوپرمارکت ها ا این پنیر مخصوص گرجی به فروش میرسانند. اگر فقط یک ذره از این پنیر خوشمزه را بچشید تفاوت و اصالت آن را درمیابید. این پنیرها چند نوع داشته که پرطرفدارترین آنها پنیرهای دودی بوده چرا که هم خوشمزه بوده و هم زمان بیشتری سالم میماند.

ادویه از سوغات کشور گرجستان

گرجی ها ادویه را یکی از مهم ترین مواد لازم برای غذاها میدانند. به همین دلیل است که غذاهایشان خوشمزه و باب میل ما ایرانی هاست. حتما اسم ادویه معروف خملی سانلی را شنیده اید. این ادویه یکی از محبوب ترین ادویه های این کشور شده. دلیل آن هم ترکیب شگفت انگیز آن از گشنیز، شوید، ریحان، برگ بو، مرزنجوش، شنبلیله، جعفری، زعفران، فلفل سیاه، کرفس، آویشن، زوفا، نعنا و فلفل قرمز است. گرجی ها همیشه از این ادویه در غذاهای خود استفاده میکنند حتی توریست ها و گردشگران اروپایی نیز میتوانند از این ادویه در غذاهای خود استفاده کنند. درواقع ادویه میتواند سوغاتی با ارزشی باشد که با خود میبرید.

جواهرات نقره از سوغات کشور گرجستان

جواهرات و نقره کاری های سنتی این کشور با اینکه مدرن و بروز هستند اما همچنان با روش های قدیمی و سنتی ساخته میشوند. بسیاری از جواهرات و نقره ها را میتوانید در کنار خیابان ها و یا بازارهای محلی و قدیمی پیدا کنید. همینطور بسیاری از دست فروشان در تفلیس هستند که این فروش این جواهرات و نقره ها شغلشان است.

رومیزی های سنتی از سوغات کشور گرجستان

رومیزی های سنتی نیز یکی از اجناسی است که بیشتر برای سوغاتی و هدایا انتخاب میشود. همینطور میتواند برای خودتان هم به عنوان یادگاری خوب باشد این رومیزی های معمولا سی تا 110 لاری هستند عنی چیزی معادل چهل تا 140000 تومان. تقریبا همه جای گرجستان میتوانید از این رومیزی ها پیدا کنید از فروشگاه ها گرفته تا رستوران ها و  ... . رومیزی های سنتی گرجستان به خاطر طرح ها و رنگ های مختلفی داشته مورد توجه توریست ها و گردشگران بوده و بیشترین چیزی است که به عنوان سوغاتی انتخاب شده و خریداری میشود.

مرباهای محلی از سوغات کشور گرجستان

اگر صبحانه های محلی گرجستان را امتحان کرده باشید قطعا به مزه لذیذ مرباهاپی برده اید! مرباهای محلی هر منطقه با منطقه دیگر متفاوت بوده اما مرباهایی که همیشه همه جا پیدا شده و محبوب است مرباهای محلی گردویی، فیجوا، گیلاس سفید و مخروط کاج هستند. پیشنهاد میکنیم حتما کمی از آن ها امتحان کنید صد در صد خوشتان میاید.

روسری پشمی و دستبافه های محلی

یکی دیگر از پانزده سوغاتی خاطره انگیز گرجستان روسری ها و پشمی هستند که مردم محلی میبافند. این روسری های پشمی از 35 لاری به بالا داشته و فقط روسری ها را نیستند که پشمی اند، بلکه انواع پاپوش ها، جورابها، دستکش ها، کیف های پارچه ای و ... هستند که دستبافه های مردم محلی گرجستان هستند. همینطور از دیگر سوغاتی هایین کشور میتوان به عسل های درجه یک، کره بادام زمینی، مجسمه ها چوبی، ظروف سفالی، قاشق های نقره طرح دار، بشقاب های رنگی و طرح دار از کشور گرجستان، انگشتر و زیور آلات برجی و تابلو ها و مجسمه های آهنربایی اشاره کرد. 

 

:: موضوعات مرتبط: گردشگری، ،
:: برچسب‌ها: چورچخلا, سوغات کشور گرجستان, کانتسی سوغات کشور گرجستان, خنجر گرجی سوغات کشور گرجستان, کلاه های پشمی پاپاخی, پنیر گرجی, ادویه, جواهرات نقره, رومیزی های سنتی, مرباهای محلی, روسری پشمی, گرجستان, تور گرجستان,
نویسنده : iman
مقایسه رزولوشن تلویزیون 8k با 4k

مقایسه رزولوشن 8k با 4k | آیا ارتقای 4k به 8k ارزش دارد؟

مشخص است که مزایای 8k نسبت به 4k بیشتر است. اما برخلاف انتقال بین 4k و 1080p، در عمل، تفاوت آن ها چندان قابل توجه نیست. تلویزیون های 8k دارای 4 برابر پیکسل بیشتر نسبت به تلویزیون های 4k و به طرز شگفتی 16 برابر تعداد پیکسل های تلویزیون 1080p هستند. این پیکسل های اضافی در 8k تفاوت قابل توجهی در کیفیت تصویر ایجاد می کند، اما این تفاوت را تنها در صورت مشاهده یک محتوای 8k و هنگامی که به اندازه کافی نزدیک می نشینید، متوجه خواهید شد. در این مطلب به بررسی و مقایسه رزولوشن 8k با 4k می پردازیم. پس حتما این مطلب را مطالعه فرمایید.

دلیل اهمیت رزولوشن در تلویزیون

همانطور که می دانید، رزولوشن همان تعداد پیکسل استفاده شده برای ایجاد تصویر در تلویزیون شما می باشد. با نمایشگرهای با رزولوشن بالاتر مشاهده جزئیات دقیق در بازی ها، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی مورد علاقه شما را آسان تر می کند. ارتقا تلویزیون به وضوح بالاتر ممکن است همیشه کار درستی نباشد چراکه همیشه محتوا برای آن وجود ندارد، پس انجام اینکار همیشه لازم نیست. اگرچه اکثر تلویزیون های فعلی دارای رزولوشن 4k هستند، اما اولین تلویزیونهای 8k شروع به فروش در بازار کردند. بنابراین، اگر به دنبال یک تلویزیون جدید هستید، باید تلویزیون 4k یا تلویزیون 8k را تهیه کنید.

در حال حاضر تقریباً محتوایی برای 8k وجود ندارد. چند نمونه فیلم در حال حاضر در YouTube موجود است، و همچنین چند فیلم تکنیکی برای بارگیری وجود دارد. در تنها تلویزیون 8kیی که تاکنون بررسی کرده ایم، سامسونگ Q900R، چند فایل 8k در YouTube دارد که محدود به پخش در 4k است، زیرا این تلویزیون در حال حاضر از فرمت فایل 8k یوتیوب پشتیبانی نمی کند.

بعضی از رایانه های شخصی فعلی می توانند در 8k خروجی داشته باشند، اما آنها به حداکثر سرعت تازه سازی 30 هرتز محدود شده اند و محدودیت های دیگری نیز وجود دارد. این به دلیل محدودیت در پهنای باند HDMI 2.0 است. به محض انتشار اولین کارتهای گرافیکی با HDMI 2.1، این وضعیت به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد.

یکی از دلایل اصلی این است که تقریباً هیچ محتوایی در دسترس نیست و بیشتر محتوای فیلم‌ها هنوز در 4k یا کیفیت پایین فیلمبرداری شده است. اخیرا چند فیلمی در 8k فیلمبرداری شده اند، از جمله Disney/Marvel’s Captain Marvel و Guardians of the Galaxy Vol. 2. اما اینها تعداد محدودی هستند که در 8k فیلمبرداری شدند و فیلم‌ها بیشتر در 4k فیلمبرداری شدند. فیلم های 8k احتمالاً حداقل 3 الی 5 تا باشند. این به احتمال زیاد تغییر خواهد کرد، اما در نهایت، در دسترس بودن محتوای 8k بهبود خواهد یافت.

آیا می دانید از نظر کیفیت 10 برند برتر تلویزیون در سال 2018 کدام ها هستند ؟

مقایسه 8k با 4k از لحاظ کیفیت گیمینگ

برای مقایسه از لحاظ بازی کمی متفاوت است. همانطور که بازی های ویدئویی بیشتر محتوای خود را فقط در صورت لزوم ارائه می دهند، کار نسبتاً کمی برای پشتیبانی آن از وضوح بالاتر نیاز است. تا زمانی که سخت افزار در حال اجرا بازی به اندازه کافی قدرتمند باشد که فریم ها را سریع ارائه کند، اکثر بازی ها به راحتی می توانند برای پشتیبانی از بالاترین رزولوشن های موجود، به روزرسانی شوند. و برخی از بازی ها از رزولوشن های 8k یا حتی بالاتر پشتیبانی می کنند.

بالاترین رزولوشن اکثر بازی ها و سخت افزارهای بازی در حال حاضر از 4k استفاده می کنند. این در حال تغییر است، هرچند که نسل بعدی کنسول های بازی توسط مایکروسافت و سونی اعلام شده اند، و هر دو آنها تأیید کرده اند که کنسول های جدید آنها از رزولوشن های 8k پشتیبانی می کنند، اگرچه هنوز هم هدف آنها این است که 4k بi سرعت 120 هرتز برسد. همچنین انتظار می رود AMD و NVIDIA به زودی کارت های گرافیکی جدیدی را منتشر کنند که از HDMI 2.1 پشتیبانی می کنند که بتوانند بازی ها را با رزولوشن های 8k یا حتی بالاتر انجام دهند. اگرچه در حال حاضر بازی های 8k تقریباً موجود نیستند، اما این پس از انتشار کارت های گرافیکی و کنسول های جدید، خیلی سریع تغییر می کند.

سامسونگ تصویری واضح تر ارائه می دهد، اما در واقعیت، این فقط از نزدیک کاملاً قابل توجه است. از یک فاصله ای، دو تصویر تقریباً یکسان به نظر می رسند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که در این مقایسه از یک تصویر واقعی 8k استفاده شده است. در اینجا تقریباً محتوای 8k وجود ندارد، بنابراین بیشتر آنچه شما مشاهده می کنید احتمالاً دارای محتوای با وضوح پایین upscaled از 8k است که متفاوت از 8k و 4k معمولی خواهد بود. تصویر با وضوح بالا در 8k تصویر دقیق‌تری خواهد بود، اما محتوا برای آن محدود است.

برای نمایش محتوا با وضوح پایین در تلویزیون 8k، تلویزیون مجبور است فرایندی به نام upscaling را انجام دهد. این فرآیند تعداد پیکسل های یک تصویر با وضوح پایین را افزایش می دهد، و به یک تصویر اجازه می دهد صفحه ای با پیکسل های کمتری داشته باشد تا صفحه نمایش را با بسیاری موارد دیگر جا دهد. یادآوری این نکته حائز اهمیت است از آنجا که مقدار اطلاعات موجود در سیگنال تغییر نمی کند، جزئیات بیشتر موجود نخواهد بود.

upscaling تلویزیون سامسونگ Q900R، وضوح تصویر را بهتر کرده، اما در کل این دو تصویر بسیار شبیه به هم هستند. جزئیات بیشتری در تصویر با اندازه بزرگتر نسبت به آنچه که در تصویر 4k مشاهده می کنید وجود ندارد. بنابراین اینکه آیا بهتر به نظر می رسد یا نه، کاملاً ذهنی است.

با داشتن تلویزیون های 8k، عملکرد upscaling حتی از قبل مهمتر است.چراکه اکثر محتوای پخش شده هنوز 1080p یا حتی پایین تر هستند، یک تلویزیون 8k در هنگام نمایش محتوای 1080p باید تقریبا 94 درصد از پیکسل ها را وارد کند. محتوای 4K در تلویزیون 4K همیشه کمی بهتر از یک تصویر upscaling شده به نظر می رسد.

فاصله مناسب از تلویزیون

داشتن یک تلویزیون 8k و محتوای واقعی 8k کافی نیست. محدودیت هایی برای دیدن چشمان شما نیز وجود دارد. اگر فاصله شما از تلویزیون خیلی زیاد است، صفحه نمایش 8k نسبت به صفحه نمایش 4k هیچ مزیتی از آن نخواهید دید.

 

:: موضوعات مرتبط: نیازمندیها، ،
:: برچسب‌ها: 4k, 8k, TV, 1080p, resolation, samsung, lg, sony, sharp, 2018, full hd,
نویسنده : iman
چگونه بهترین تلویزیون را انتخاب کنیم

تلویزیون بخشی از خانه کامل است و تلویزیون جدید شما می‌تواند بهترین دوست خانواده تان برای سال‌ها باشد.

بنابراین نه, مثل خریدن یک اجاق گاز یا توستر شما می‌خواهید این حق را به دست آورید و این چیزی است که راهنمای خرید تلویزیون مناسب ما در مورد آن است.

به هر حال, قبل از اینکه هزاران ساعتی را صرف تماشای آن کنید, می‌خواهید چند گزینه را بررسی و بهترین را انتخاب کنید.

تلویزیون چیست و آیا ارزش دارد خرید دارد ؟

با چه برنامه و اصولی باید انتخاب و بخرید ؟

خرید تلویزیون چرا برای همه گزینه بسیار مهمی می باشد ؟

هدف ما تسهیل و ساده‌سازی است و اگر نیازی به دانستن آن ندارید و اگر این جزئیات جزئی است اما هنوز هم خوب است که بدانیم.

در نهایت, ما نخواهیم دانست که کدام تلویزیون برای شما بهتر است اما این ایده کلی است.

اما خرید یک تلویزیون جدید در اواسط سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و این خرید مثل همیشه است.

قیمت‌ها به طور گسترده برای تلویزیون با اندازه یک‌سان تغییر می‌کنند.

تولید کنندگان تلویزیون و فروشندگان از ویژگی‌های اضافی، فن‌آوری‌های اندازه‌گیری فضایی و ادعاهای hyperbolic درباره کیفیت تصویر استفاده می‌کنند تا شما را بیشتر  به خرج  مجاب کنند.

این راهنما به عنوان واحه در بیابان وسیع اطلاعات درباره تلویزیون در نظر گرفته می‌شود.

من سعی می‌کنم آن را با اطلاعاتی که به اندازه کافی آسان است پر کنم تا به شما کمک کند یک تلویزیون جدید را انتخاب کنید.

به هر سوالی جواب می‌دهد و وقتی آن را می‌خوانید به شما می‌گوید که "در پایان یک تلویزیون کامل برای شما".

اما امیدوارم که بتواند ابزارهای پایه را برای شما فراهم کند که وقتی آن مجموعه جدید را می‌خرید مطمئن شوید.

بهترین کیفیت تصویر در یک تلویزیون تلویزیون OLED سری C9 ال جی

تلویزیون های OLED پادشاهان با کیفیت تصویر هستند و این تلویزیون OLED است که هم اکنون بخرید.

مدل C9 2019 بهترین تلویزیون است که ما تاکنون آزمایش کرده ایم ، اندکی B8 و C8 را از سال 2018 در مقایسه های جانبی خود ضرب و شتم می کنیم.

این مدل ها با ارزش چند صد دلاری کمتر بهتر هستند اما از قفسه های فروشگاه ناپدید می شوند ، بنابراین ممکن است در یافتن آنها مشکلی داشته باشید.

اگر می خواهید بهترین قیمت را در C9 (یا هر تلویزیون) داشته باشید ، انتظار برای افت قیمت تعطیلات بهترین شرط است ، همانطور که در زیر توضیح می دهیم.

بهترین کیفیت تصویر برای پول: TCL ۶ سری تلویزیونی

هیچ تلوزیونی که ما تاکنون آزمایش کرده ایم ، این کیفیت تصویر بسیار کمی را برای این پول نقد کمی ارائه نمی دهد ، و سیستم عامل Roku TV آن مورد علاقه ماست. حتی اگر از سال 2018 باشد ، سری TCL 6 هنوز هم در رقابت ارزشمندی در تابستان 2019 پیروز می شود.

ادامه نقد و بررسی در مطالب دیگر ما را دنبال کنید.

:: موضوعات مرتبط: آموزش، ،
:: برچسب‌ها: تلویزیون, تلویزیون oled, تلویزیون ال جی, باکیفیت ترین تلویزیون,
نویسنده : iman
معبد سیناگوگ تفلیس آجرنمایی از تاریخ گرجستان

عبادت گاهی یهودی و کهن، که دیوارهای آن مملو از نقش و نگار های زیبا و تاریخی و اشیاء تاریخی آن یادآور تاریخ غنی و کهن گرجستان قدیم است. برای سفری به دل این معبد با ما همراه باشید!

عبادتگاه سیناگوگ تور گرجستان که به عنوان کنیسه اعظم نیز معروف است (کنیسه به معنای عبادتگاه یا صومعه می­باشد)، توسط یهودیان آخالزیخه (Akhalzikhe) که در اواخر قرن 19 در تفلیس سکونت داشتند، تأسیس شد.از این رو نام دوم این عبادتگاه زیبا و کهن "کنیسه مردم آخالزیخه" است. در نزدیکی کلیسای سیناگوگ یکی دیگر از معبد ها نیز قرار داشت که توسط یهودیان تشینوالی تأسیس شد.

مورخان بر این باورند که نخستین یهودیان در قرن ششم در گرجستان اقامت گزیدند. این کنیسه مرکز زندگی یهودیان در تفلیس است. در شهر قدیمی واقع شده است و از روز یکشنبه تا پنجشنبه برای همه بازدید کنندگان قابل دسترسی است. این کنیسه، عبادتگاه و مجمع اصلی جامعه یهودیان گرجستان است که به خط سفاردی تعلق دارد. کنیسه از اوایل قرن XX به تازگی بازسازی شده و از درون بسیار زیبا است. در این کلیسای کهن همچنین می توانید اطلاعات مربوط به تاریخ یهودیان گرجستان و میز یادبود خاخامهای گرجستان را نیز بیابید. برای بازدید از این صومعه زیبا و تاریخی از طریق تور تفلیس اقدام نمایید.

معبد سیناگوگ تفلیس در محله یهودیان در نزدیکی هتل شاردن قرار دارد. این ساختمان از آجر قرمز ساخته شده است. وقتی از خیابان لسلیزه به سمت شهر قدیمی(old town) روانه می­شوید، آن را پیدا می کنید. یک رستوران کوشر نیز در محیط اطراف این عبادتگاه وجود دارد که دارای غذاهای متنوع و لذیذی است. بعضی اوقات یک سرپرست در ورودی کنیسه می نشیند. در حیاط یک نانوایی زیبا وجود دارد که نان های خوشمزه و سنتی تهیه می­کند.

از بیرون، این مکان بسیار کهن و باشکوه به نظر می رسد. پشت درگاه یک منور چوبی بزرگ قرار دارد. سپس به سالن اصلی که به رنگ آبی روشن رنگ شده است، دسترسی پیدا می کنید. دیوارها با تزئینات گل تزئین شده است. فضای داخلی دوستانه و زیبا به نظر می رسد. این شامل دو قوس با تورات است. تعداد زيادي از يهوديان در دهه هاي اخير گرجستان را به مقصد اسرائيل ترک كرده اند. تاریخ یهودیان گرجستان کاملاً مرموز است. آنها باید هزاران سال در قفقاز زندگی کرده باشند. برخی می گویند که به محض تبعید از بابل به گرجستانرسیده بودند. حتی گاهی بحث می شود که آیا آنها به یکی از قبایل گمشده اسرائیل تعلق دارند یا خیر. تمام چیزهایی که می توانند بسیار جالب باشند اما هیچ کس با اطمینان نمی داند. برای آشنا شدن با تاریخ غنی تفلیس و بازدید از این کلیسا با قیمتی مناسب، تور ارزان تفلیس را ببینید.

معماری معبد

کنیسه سیناگوگ تفلیس با آجر، به سبک التقاطی، بین سالهای 1895 تا 1903 ساخته شده و توسط گنبد و فانوس بر فراز آن تزئین شده است. این صومعه در یک ساختار دو طبقه 24.5 متر (طول) x 15 متر (عرض) x 14 متر (ارتفاع) را شامل شده و شامل دو سالن عبادت است. دروازه اصلی این عبادتگاه با یک ستاره داوود تزئین شده است. عبادتگاه فوقانی، بزرگترین قسمت این کنیسه سیناگوگ محسوب می­شود و معمولا برای خدمات در روزهای سبت و اعیاد استفاده می شود و دارای گالری مخصوص بانوان است. دیوارها و سقف تالار فوقانی در دهه 1940 با نقوش هندسی و گیاهی، آیات کتاب مقدس و عبادت ها و ورد ها نقاشی شده است. دیوارهای عبادتگاه پایینی نیز با نقوش و متون مشابه تزئین شده است. سالن طبقه آخر نیز برای عبادت­های روزانه استفاده می شود و بخش زنان ندارد.

اشیاء عتیقه...

در هر سالن عبادتگاه یک کشتی مقدس وجود دارد که مواردی از تورات با یک لباس کوچک (کبه) بر آن پوشانده شده است و به یک لباس سنتی یهودی شباهت دارد.

این موارد کهن یهودی در مزرعه هایی که توسط زنان جامعه محلی اهدا شده است، تزئین شده اند.

کتیبه ها با جفت نقاشی های حک شده و لحیم کاری نقره ای و چوبی حک شده از تورات (ریمونیم)، با زنگ هایی از قرن بیستم، زیور آلات، انواع نقوش هندسی، آیات کتاب مقدس و به تصویر کشیدن اماکن مقدس و کشتی های مقدس و باستانی تزئین شده اند و نمایانگر تاریخ کهن خود می­باشند و می توانید در تور گرجستان به این مناطق تاریخی و دیدنی مراجعه کنید و لذت ببرید.

اگرچه هویت صنعتگران این اشیا عتیقه ناشناخته است، اما ظاهراً این بدلیجات در تفلیس ساخته شده اند و ممکن است نشانگر یک سنت هنری قبلی باشد. کلیسا توسط یک دیوار با دروازه آهنی احاطه شده است. یک نانوایی و یک تلمود تورات و امکاناتی برای ذبح آیینی، در همان محل کنیسه سیناگوگ قرار دارند که می­توانید به آن ها نیز سری بزنید.

نکته ویژه

درب طبقه دوم معمولاً بسته است، اما اگر مهارت ترغیب خوبی داشته باشید، ممکن است به شما اجازه داده شود اتاق فوق العاده با شکوه تری را ببینید.

مکان معبد

در نزدیکی انتهای یکی از خیابان های زیبای تفلیس، لسلیزه، که میدان اصلی شهر را به شهر قدیمی قدیمی جذاب متصل می کند. یک ساختمان آجری قرمز وجود دارد که همان معبد سیناگوگ یا کنیسه اعظم تفلیس است.

برای بازدید از این معبد، همراه تور لحظه آخری تفلیس با ما همسفر شوید!

منبع: تور گرجستان

:: موضوعات مرتبط: گردشگری، ،
:: برچسب‌ها: گرجستان, تفلیس, کنیسه اعظم تفلیس, معبد سیناگوگ, تاریخ غنی و کهن گرجستان,
نویسنده : iman
دانلود سریال سال های دور از خانه

دانلود سریال سال های دور از خانه با لینک مستقیم

دانلود سریال ایرانی سال های دور از خانه با کیفیت عالی

قسمت ۱۴ اضافه شد

دانلود سریال سال های دور از خانه

نام سریال : سال های دور از خانه
ژانر : طنز | خانوادگی
کارگردان : مجید صالحی
سال تولید : ۱۳۹۷
کیفیت : عالی
کانال پخش کننده : شبکه خانگی

بازیگران : احمد مهرانفر ، هادی کاظمی ، آزیتا حاجیان ، احسان کریمی ، گیتی قاسمی ، حدیث میرامینی ، آزاده زارعی ، مهرناز بیات ، علیرضا استادی ، میرطاهر مظلومی ، خسرو احمدی و …

خلاصه داستان : داستان زندگی خنجری (احمد مهرانفر) و زهره (هادی کاظمی) در سریال شاهگوش را پس از ۴ سال دنبال می‌کند.

 

تریلر سریال

درباره سریال : اسپین آف سریال کمدی شاهگوش با نام سال‌های دور از خانه به کارگردانی مجید صالحی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی منتشر شد. این سریال کمدی، اسپین‌آف (Spin-off) مجموعه پرمخاطب شاهگوش است که در آن، داستان‌های جذابی از خنجری و زهره، دو شخصیت دوست‌داشتنی سریال روایت می‌شود. اسپین‌آف یا سریال جانبی در صنعت فیلم و سریال‌سازی به اثری گفته می‌شود که برگرفته از یک فیلم یا سریال دیگر باشد. اسپین‌آف جزئیات بیشتر از یک اثر (مانند موضوعات، تمرکز بر کاراکترها، داستان‌های پیش و پس از داستان اصلی) را روایت کند. سال‌های دور از خانه نخستین اسپین‌آف‌ ایرانی است و بر دو شخصیت خنجری و زهره که در شاهگوش حضور داشتند تمرکز دارد. این سریال، ماجراهای آن دو را پس از پایان سربازی در کلانتری ۱۱۰ ملت، روایت می‌کند.

______________________________________________________________

قسمت اول

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت دوم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت سوم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت چهارم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت پنجم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت ششم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت هفتم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت هشتم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت نهم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت دهم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت یازدهم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت دوازدهم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت سیزدهم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

قسمت چهاردهم

» دانلود با کیفیت BluRay 1080 – ( ۷۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ HQ – ( ۵۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۱۰۸۰ – ( ۴۵۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۷۲۰ – ( ۴۰۰۰ هزار تومان )

» دانلود با کیفیت ۴۸۰ – ( ۳۵۰۰ هزار تومان )

_____________________________________________________

 

منبع : مرزفان

:: موضوعات مرتبط: فیلم و سریال، ،
:: برچسب‌ها: دانلود اهنگ سریال سال های دور از خانه, دانلود رایگان سریال سال های دور از خانه, سریال سال های دور از خانه, دانلود سریال سال های دور از خانه با حجم کم,
نویسنده : iman
موزه تدی خرسه در پاتایا

موزه تدی خرسه در پاتایا : این موزه که با اسم جزیره تدی هم آن را میشناسند، جاذبه ای متفاوت برای توریست ها و گردشگران تور تایلند خواهد بود. همانطور که از اسمش مشخص است، این موزه با طرح تدی خرسه دکور شده و میتوان آن را در انتهای شمالی جاده ساحلی پاتایا پیدا کرد. اما واقعا موضوع این موزه پاتایا چیست ؟ در این موزه با هزاران هزار خرس عروسکی روبرو خواهید شد. طرفداران این موزه بیشتر توریست ها و مسافران آسیایی هستند. در بسیاری از قسمت های این موزه میتوانید به عروسک ها دست زده و کنار آن ها ژست های جالب بگیرید. مسیری که به داخل موزه ختم شده نیز طولانی و عجیب غریب است، بنابراین دو یا سه ساعتی از روز خود را در این موزه سپری خواهید کرد. 

موزه تدی خرسه در پاتایا

هدف از افتتاح موزه تدی خرسه

موزه تدی خرسه در پاتایا در سال 2013 افتتاح شده است. مدیر کره ای مجموعه هنگام افتتاح این موزه در موزد هدف و انگیزه ای که از ساخت آن داشته گفته : من تدی خرسه را بسیار دوست دارم و میخواهم این عشق را بقیه نیز به اشتراک گذاشته و تقسیم کنیم. موزه تدی خرسه در شهر پاتایا اولین موزه دنیا در این زمینه می باشد که پیشنهاد میکنیم در سفر تور لحظه آخری تایلند خود از آن دیدن کنید. 

هدف از افتتاح موزه تدی خرسه

قسمت های مختلف موزه تدی خرسه

موزه تدی خرسه مساحت بسیار بزرگی را داشته و به همین خاطر در زمینه های مختلف، به قسمت های مختلف نیز تقسیم شده است. قسمت های مختلف موزه تدی خرسه در پاتایا به صورت زیر می باشند :

 • قسمت اینکاها
 • قسمت دایناسورها 
 • قسمت فسیل‌ها
 • قسمت آفریقای 
 • قسمت تایلند
 • قسمت زیر آب
 • قسمت اسکیموها 
 • قسمت شهر بابانوئل 
 • قسمت فضا 
 • قسمت قصه پریان
 • قسمت چین، که بزرگترین خرس موزه را داراست. 
 • قسمت اروپا

قسمت های مختلف موزه تدی خرسه

هزینه بلیت و ساعات دسترسی به موزه تدی خرسه در پاتایا

توریست ها و گردشگران تور ارزان تایلند میتوانند هر روز هفته از ساعت نه صبح تا نه شب از موزه تدی خرسه دیدن کنند. همینطور هزینه بلیت ورودی این موزه برای بزرگسالان پانصد بات و برای کودکان سیصد بات می باشد. 

:: موضوعات مرتبط: گردشگری، ،
:: برچسب‌ها: تایلند, موزی, پاتایا, گردشگری, دیدنی های تایلند, دیدنی های پاتایا,
نویسنده : iman
پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا
پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا Koprulu محبوب ترین منطقه ورزشی در ترکیه است. کوپرولو کانیون مناسب برای پیاده روی، کشف خرابه های باستانی، و لذت بردن از منظره چشمگیر دریای مدیترانه است.

ارتفاع پارک بین 150 تا 1505 متر از سطح دریا (Mount Bozburun) متفاوت است. با توجه به ساختار خاص طبیعی، در پارک ها، مناطق مختلف آب و هوایی وجود دارد. به همین دلیل است که تمام گونه های گیاهی منطقه مدیترانه در پارک یافت می شود. جنگل های مدیترانه با اکوسیستم کوه ها و رودخانه ها، مناطق وسیعی را برای حیات وحش عرضه می کنند. منطقه پارک ملی آنتالیا شامل ویژگی های ژئومورفولوژیکی و زمین شناسی همراه با زیبایی های بی نظیر، از جمله ویژگی های باستان شناسی و زیبایی شناسی است. پوشش غارنوردی منحصر به فرد و زندگی گروه ها و گونه های حیوانات عامل رشد گردشگری در ترکیه است.

 پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا Koprulu Canyon در وسط بسیاری از زیبایی های طبیعی در یک دره بارور  در مجاورت 14 کیلومتر با رودخانه Kopru قرار دارد و ارتفاع پارک حداکثر 400 متر است که عمیق ترین دره ترکیه را تشکیل میدهد.پارک ملی کوپرولو کانیون در کوهستان های بزرگ در شانزده کیلومتری شمال شرقی آنتالیا در کنار جاده Tasagil and Beskonak (Beşkonak) مسیر زیبا و منظره ای که به پارک منتهی می شود.جاده دایره وار و از طریق جنگل های بکر  از آبشارهای ناهموار می گذرد. شما میتوانید با دوربین خود از این دره زیبا عکاسی کنید. در منطقه ساحلی رستوران های ماهی وجود دارد که انتخاب های خوشمزه ای را ارائه می دهند. کوهنوردان قادر به مقاومت در برابر صعود، کاوش و کمپینگ در این نقطه چشم انداز و لرزان نخواهند بود.

پل اولوک Oluk Bridge در رودخانه کوپرولو  و پل بگروم  Bugrum بروی رودخانه نمونه های قابل توجهی از مهندسی رومی هستند. پل اولوک با استفاده از سنگ های بلوک و تکنیک همپوشانی 27 متر بالاتر از قنات ساخته شد. این پل به قرن 2 میلادی می رسد. پارک ملی Koprulu Canyon دارای گیاه غنی از جمله کاج قرمز، کاج سیاه، سدر، شاه ماهی، انواع خرگوش و زیتون های وحشی است. پارک ملی Koprulu Canyon همچنین بزرگترین جنگل سرو آسیا میانه است.

شهر باستانی  Selge و کوه Bozburun در محدوده پارک ملی واقع شده است. پل اولوک یا شهر بیسکاناک که در آن رودخانه ها جریان دارند برای قایقرانی مناسب است. خانه ها و مهمان خانه های روستایی در این منطقه در دسترس هستند. کوپرولو کانیون یکی از طولانی ترین دره های  کشور ترکیه است.رودخانه Kopru با ماهی قزل آلا معروف است. سرو، سدر، کاج قرمز و درختان کاج سیاه، اکوسیستم این منطقه را تشکیل می دهند، و جنگل کوهی مدیترانه که در 400 هکتار گسترده می یابند، مهمترین ویژگی پارگ گیاهان بیشمار آن است. پل اولوك رومی روی كانیون و پل بوگوروم شاهكار مهندسی در زمان خود بودند.

پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا

فعالیت ها در پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا:

عکاسی طبیعت، بازدید از سایت های باستان شناسی، سازه های زمین شناسی، قایقرانی زیر پل های تاریخی رومی در کپورلو کانیون، پیاده روی و کمپینگ، قایقرانی در رودخانه Kopru و رافتینگ بخشی از فعالیتها درون پارک است.هر دو طرف رودخانه با تپه های شیب دار و غیرمنتظره احاطه شده اند، در حالی که منابع زیرزمینی آب رود Kopru را تشکیل میدهند که یکی از قابل توجه ترین مناطق طبیعی در ترکیه است. قایقرانی 100 متر زیر پل اولوک که رودخانه آرام شروع میشود.

پارک ملی Koprulu Canyon، در سال 1973 به عنوان پارک ملی اعلام شد، دارای 35.719 هکتار میباشد. این پارک در کوه های 49 در شمال شرقی آنتالیا (در 85 کیلومتری شمال شرقی شهر آنتالیا)در ناحیه منوگات استان آنتالیا است. جاده در امتداد ساحل از آنتالیا تا ماناگات عبور می کند و از طریق تازگیل و بسکاناک عبور می کند. طرح مدیریتی که در سال 1973 توسط کارشناسان ترکیه و آمریکا ساخته شده است وجود دارد.

رودخانه کوپرولو کانیون

رودخانه کوهستانی کوپرولو کانیون یک رودخانه مناسب برای صید است که از شهر (Sütçüler) از منطقه اسپارتا آغاز شده و به دریا در آنتالیا می رسد. دو پل تاریخی در نقطه شروع بخشی از رودخانه مناسب برای قایقرانی وجود دارد، کوچکتر ساخته شده توسط استاد و بزرگتر توسط کارگر او کپورلو کانیون نام خود را از این پل ها می گیرد، معنی "کانیون یعنی "پل ها" است. آب این رودخانه تمیز و فرصتی برای یک قایق برای 7000 نفر در روز در طول ماه های تابستان فراهم می کند و اب رودخانه کوپرولو کانیون قابل نوشیدن است.

پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا

زیبایی طبیعی محیط زیست نقش مهمی در تابستان در جایگاه گردشگری کانیون دارد و در شروع بهار جریان اصلی رودخانه از شهر آکسو اسپارتا و یکی دیگر از روستای Karacahisar از اسپارتا جریان می یابد. پس از عبور از روستای Degirmenozu، رودخانه در یک منطقه کاملا آزاد جریان می یابد و پس از مدتی دوباره به دره های باریک وارد می شود. این بخش دوم تا پل Koprulu ادامه می یابد. این بخشی از رودخانه به علت صخره های شیب دار عبور مملو از زیبایی طبیعی است.

در کوپرولو کانیون ، در حالی که درجه حرارت در سواحل مدیترانه در تابستان تا 50 درجه سانتیگراد می رسد، می توانید خود را در وسط دره سبز پیدا کنید، در آب های خنک رودخانه شنا و برای مدتی استراحت و جوانسازی روح خود را انجام دهید بالاترین قله این محدوده کوهستانی 2،992 متر است. یک شهر مهم Pisidia باستانی در شمال غربی پارک کانیون ، توسط یک جاده کوه پیچ تاب قابل دسترس است. در حال حاضر Canyon بسیار محبوب است برای رودخانه سفید منطقه Rafting و هر روز هزاران نفر می آید و تورهای قایق سواری در Koprulu کانیون (Beskonak) در منطقه را امتحان و لذت میبرند.

کوپرولو کانیون

راههای دسترسی به پارک و رودخانه کوپرولو کانیون:

دسترسی به استان منوگات با مراکز دیگر تنها توسط جاده حفظ می شود. شرکت های اتوبوس رانی حمل و نقل به شهرها و استان های دیگر از آنتالیا در غرب و آلانیا در شرق را انجام میدهند.

 منشا آب رودخانه کوپرولو کانیون"

رودخانه Koprocay از کوه های توروس عبور می کند و جریان آب توسط چشمه های زیرزمینی تغذیه می شود سپس تبدیل به یک رودخانه قدرتمند میشود که سرانجام به دریای مدیترانه می ریزد. این رودخانه در سراسر ترکیه و جهان به عنوان اولین نقطه قایق رانی شناخته شده است و یکی از زیباترین مناطق تفریحی ترکیه را تشکیل می دهد که از طریق پراکندگی خرابه ها و مصنوعات در کنار رودخانه تشکیل می شود. پارک ملی کوپرولو کانیون 36000 هکتار را شامل می شود که بخشی از آن رودخانه است. همچنین بزرگترین جنگلهای دریای مدیترانه ای در ترکیه است که میزبان گوزن، بز، گرگ، خرس ، روباه ، خرگوش و انواع مختلفی از پرنده می باشد. در رودخانه ماهی قزل آلای رنگارنگ قرمز با شانه های خاکستری وجود دارد.برای بازدید از منطقه و پارک ملی در ترکیه کافیست به منو تور آنتالیا و یا تور ترکیه توریاب مراجعه کنید

:: موضوعات مرتبط: گردشگری، ،
:: برچسب‌ها: پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا, ترکیه, آنتالیا,
نویسنده : iman
مرکز خرید شی مال آنتالیا

مرکز خرید شی مال آنتالیا : مرکز خرید شی مال سال 2008 در آنتالیا افتتاح شده و اولین و با ده هزار متر مربع مساحت، بزرگ ترین مرکز خرید و مد آنتالیا می باشد. در این مرکز خرید میتوان انواع اجناس با هر نوع سلیقه موجود هستند. شی مال، در گوشه ای از چهار راه ساحل لارا قرار داشته که این منطقه را به چهار قسمت تقسیم می کند. این مرکز خرید مملو از فروشگاه ها و مغازه های معروف از برندهای معروف بین المللی و داخلی بوده و اجناس باکیفیتی را ارائه میدهد.

مرکز خرید شی مال آنتالیا

فروشگاه ها و مغازه های مرکز خرید شی مال آنتالیا

بیشتر از هفتاد فروشگاه و مغازه از برندهای معروف بین المللی و داخلی در این مرکز خرید ده هزار متر مربعی شعبه دارند. از جمله معروف ترین برندهای بین المللی در این مرکز خرید یونایتد کالر آو بنتون، ال سی وایکیکی، پلو، کلوین کلاین، سواچ، ناین وست، لاگوست، ایپیکیول و ... می باشند.

فروشگاه ها و مغازه های مرکز خرید شی مال آنتالیا

خدمات و امکانات رفاهی مرکز خرید شی مال آنتالیا

امکانات رفاهی و سرگرم کننده بسیار خوبی هم در کنار فروشگاه ها و مغازه های این مرکز خرید بوجود آمده تا به هر محوی شده از شی مال دیدن کرده و چند ساعت بیشتر در آن وقت بگذارید. در این مرکز خرید میتوان به تماشای فیلم و نمایش در سینما نشست، در سالن بدنسازی ورزش کرد و کودکان را به مرکز تفریحی سپرد. علاوه بر این ها رستوران و کافه تریای این مرکز خرید انواع غذاها و نوشیدنی های محلی و بین المللی را برای بازدید کنندگان تور لحظه آخری آنتالیا سرو می کنند.

خدمات و امکانات رفاهی مرکز خرید شی مال آنتالیا

ساعات بازدید از مرکز خرید شی مال آنتالیا

توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری آنتالیا میتوانند هر روز هفته از ساعت ده صبح تا یازده شب از مرکز خرید شی مال آنتالیا بازدید داشته باشند.

:: موضوعات مرتبط: گردشگری، ،
:: برچسب‌ها: ترکیه, آنتالیا, مرکز خرید شی مال آنتالیا,
نویسنده : iman

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 8 صفحه بعد